Як очистити килим від плям і забруднень

Чистка килима – одне з непростих і морочливих завдань. Далеко не кожна господиня готова платити гроші за послуги хімчисток. У даній статті ми розповімо, як очистити килим від плям і різних забруднень в домашніх умовах максимально швидко.

Вибираючи килим в якості підлогового покриття, Ви повинні розуміти, що він вимагає постійної уваги. Регулярний догляд сприятиме збереженню привабливого зовнішнього вигляду на весь період користування. Особливо актуально це для сімей, де є маленькі діти або домашні тварини. Щоб килим завжди виглядав свіжо, необхідно використовувати пилосос для чищення – 3-4 разів на тиждень. Один раз в тиждень рекомендується робити вологе чищення, застосовуючи щітки для ворсу і воду.

Видаляємо плями правильно

Якщо ж на килимі якимось чином були залишені плями, необхідно діяти негайно. Чим швидше Ви приймете заходи, тим більше шансів того, що пляма піти безслідно. Давайте більш детально розглянемо, як боротися з плямами різного роду:

кольоровий алкоголь

Якщо на поверхню килима було пролито вино, шампанське або віскі, позбутися від плям допоможе пральний порошок, сода і вода. Для цього необхідно змішати інгредієнти (соду і порошок) в співвідношення один до одного і додати трохи води, щоб вийшла мильна суміш. Потім наносите її на пляму, залишаєте на кілька хвилин і змиваєте великою кількістю води.

плями жиру

Ні для кого не буде секретом, що позбутися від жирних плям важко, але можна. Для цього під рукою повинен бути тальк або крейда. Як тільки з’явилося масну пляму, покрийте його шаром тальку або крейди, потім накрийте листом промокальним папери і пропрасуйте гарячою праскою.

Якщо в будинку відразу не виявилося тальку або крейди, Ви можете засипати пляму, який вбере зайвий жир. Найкраще для цього використовувати крохмаль. Після чого потрібно змити утворилася кашку розчином з нашатирним спиртом.

кавові плями

Краще засіб для очищення підлогових покриттів від кавових плям – гліцерин. Як тільки було пролито каву, постарайтеся негайно намазати пляма шаром гліцерину. Потім змийте його холодною водою з добавкою нашатирного спирту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *